Bazyliszek

17 listopada 2016

Bazyliszek-mastertonBazyliszek” jest jak dotąd jedną z najlepszych pozycji Mistrza Horroru, jakim jest Graham Masterton. Stopniowo narastające napięcie w połączeniu z zaskakującym zaskoczeniem to najważniejsze, czego wymagam od tego typu książek, a w tym przypadku dodatkowo zaciekawił mnie fakt, że część akcji działa się w Krakowie.

Bazyliszek” to historia dwóch osób usilnie próbujących wyhodować mistycznego gryfa, jednak główną różnicą w obu przypadkach są wykorzystane do tego sposoby. Profesor Nathan Underhill, główny bohater, pragnie pozyskać materiał do badań nad komórkami macierzystymi w celu zastosowania ich do leczenia wielu chorób takich jak chociażby śpiączka. Christian Zauber zaś jest dyrektorem Domu Spokojnej Starości Murdstone,w którym coraz więcej osób narzeka na dziwne odgłosy w nocy. Kiedy Nathan wraz z żoną Grace udają się na wizytę w domu starców, aby zbadać hałasy, kobieta zapada w śpiączkę. Od tej pory profesor Underhill za wszelką cenę stara się odnaleźć doktora Zaubera, który nagle zniknął. Wspomniany wcześniej wyjazd do Polski okazuje się być decydującym dla dalszych losów bohaterów książki.

Na plus zasługuje tajemniczy klimat, jaki stworzył autor książki, a także urozmaicenie akcji codziennymi problemami, np. profesora Nathana z synem. “Bazyliszka” polecam wszystkim fanom Mastertona, ale także tym, którzy mają dopiero zapoznać się z jego twórczością.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *