C#. Tworzenie aplikacji sieciowych. 101 gotowych projektów

17 listopada 2016

Tworzenie-aplikacji-sieciowych-101-gotowych-projektów

Język C# wytworzył się nie bez przyczyny, bowiem jest on potrzebny do programowania platformy .NET. Program w C# jest wyznaczony poprzez konstruowanie nowych typów (klas) oraz deklarowanie ich obiektów.

W zawartość każdego typu wchodzą określone dane i funkcje składowe. Współczesne platformy programistyczne dają możliwość stosunkowo prostej implementacji mechanizmów sieciowych, a język C#, który można powiedzieć jest stworzony do tego typu zastosowania. Wśród opinii programistów jest to język przejrzysty i łatwy do opanowania. Jest on pomocny przy tworzeniu aplikacji dla “dużych” komputerów, lecz także dla platformy PocketPC.

Książka pod redakcją Sławomira Orłowskiego “C# Tworzenie aplikacji sieciowych. 101 gotowych rozwiązań” to niezawodne kompendium wiedzy wraz z przykładami, które ilustrują sposoby implementacji mechanizmów komunikacji sieciowej w aplikacjach tworzonych w języku C#. Analizując ją poznasz zasady korzystania z: protokołów ICMP, HTTP. FTP, programów służących do analizy ruchu w sieci, przeglądania stron WWW, technologii ADO .NET i ASP .NET. Nauczysz się jak przetwarzać pliki XML oraz jak tworzyć i wykorzystywać usługi sieciowe.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *