Dżinn

17 listopada 2016

masterton-dzinnNiestety pomimo ciekawego pomysłu na przedstawienie historii Ali Baby i jego 40 Rozbójników, zawiodłam się częściowo na tej książce ze względu na jej zakończenie. “Dżinn” rozkręcał się powoli stopniowo odkrywając całą tajemnicę. Ze względu na jej niewielką długość udało mi się ją przeczytać jednego wieczora.

Dziadek Harrego, Max, był bogaczem zafascynowanym starożytnymi dziełami sztuki. Dużo podróżował i z każdej wycieczki starał się wysyłać żonie paczki z zakupionymi przedmiotami, do której ta nigdy nie zaglądała. Jednym z zakupów był tajemniczy dzban, który dość długo dekorował ich mieszkanie. Po pewnym czasie jednak Max zaczął się dziwnie zachowywać i ostatecznie, będąc pod jego wpływem, popełnił samobójstwo. Zagadkę dzbana postanowił odkryć Harry i Anna, którą poznał na pogrzebie, a która – jak się później okazało – miała sporą wiedzę na temat starożytnych historii związanych z antykami, w tym ze wspomnianym już dzbanem.

Gdyby nie zakończenie, które zawierało mocno przesadzone opisy, oceniałabym “Dżinna” bardzo dobrze. Mimo wszystko polecam jednak przeczytanie jej przede wszystkim ze względu na wspomnianą już interesującą interpretację historii Ali Baby i jego dzbana, w którym krył się… Dżinn.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *