Nie każ mi myśleć. O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych

17 listopada 2016

Nie każ mi myśleć książka

Książka “Nie każ mi myśleć. O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych” jest ciekawą i wartą przeczytania pozycją, w szczególności na samym początku przygody z tworzeniem witryn. Podkreśla ona, że pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach jest niezwykle ważne, ale aby była ona ciekawa i lubiana przez użytkowników, musi być także dobrze zaprojektowana.

Nie wszyscy internauci korzystają z witryn zawodowo, dlatego też każda ze stron powinna umożliwiać poruszanie się po niej w sposób jak najbardziej intuicyjny. Sztuką jest zaprojektowanie ładnej, przejrzystej, ale zarazem prostej w obsłudze witryny. Tego jak to zrobić i jakich narzędzi użyć, dowiesz się właśnie z omawianej książki.

Autor, Steve Krug podkreśla, że użycie prostego, ale znanego wszystkim użytkownikom narzędzia jakim jest podkreślenie w odnośnikach, to dobre i intuicyjne rozwiązanie – jednocześnie nie odciąga uwagi od treści przekazywanych na witrynie. Książkę tę mogę polecić wszystkim osobom, dla których funkcjonalność strony jest ważna. Tytuł tej pozycji “Nie każ mi myśleć. O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych” jest pełnym odzwierciedleniem jej treści.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *