Recenzja książki „Między nami anglistami”

8 maja 2017

Między nami anglistamiTa napisana niezwykle pomysłowo książka o nauce języka angielskiego została skierowana głównie do nauczycieli. Jest to też swoista pomoc edukacyjna dla ich podopiecznych. Jej wnętrze zawiera między innymi zestawy przyjaznych i zabawnych ćwiczeń oraz kilka innych godnych polecenia atrakcji. Świetnym pomysłem było umieszczenie przez autorkę różnych wierszyków i zabaw słownych. Wszelkie tego typu gry słowne są z chęcią praktykowane przez najmłodszych nawet poza szkołą. Być może część z nas pamięta, jak chętnie używaliśmy różnych wyliczanek i jak długo pozostały w naszej pamięci. Wszyscy wiemy, jak ważna jest edukacja dzieci od najmłodszych lat. Im dziecko szybciej rozpocznie naukę języka obcego, tym łatwiej przychodzi mu jego opanowanie. Ważne jest, by wzbogacać proces jego nauki.

Poznajmy język angielski

Przyswajanie wiedzy poprzez zabawę jest prostsze nawet w przypadku dorosłych osób. Książka korzystając z takiej metody, bardzo ułatwia naukę podstawowych zagadnień związanych z językiem angielskim. Dzieci szybciej przyswajają dany materiał. Wystarczy, że inteligentnie poruszy się ich umysły do interakcji. W tym celu autorka opracowała ćwiczenia i zabawy językowe. Dotyczą one takich aspektów codzienności jak członkowie rodziny, barwy, części ciała i wiele innych. Są to kluczowe i podstawowe zagadnienia, bez których niemożliwe byłoby opisanie świata widzianego oczami dziecka.

Zawartość książki została świetnie przemyślana. Małe dzieci zaczynające swoją przygodę z językiem obcym, jak i dzieci starsze (uczniowie klasy czwartej, piątek i szóstej) w zabawie będą korzystały z rekwizytów zaproponowanych przez autorkę. W książce pełno jest cennych wskazówek dla pedagogów. Na przykład przypomnienie o tym, że zabawy i ćwiczenia powinny mieć zróżnicowane sposoby wynagradzania oraz stale występujące elementy. Książka ta jest bezcenną pomocą naukową dla każdego pedagoga, który chce, aby jego podopieczni zyskali wiedzę w przyjemny i skuteczny sposób.

Książka została wydana przez Wydawnictwo self-publishingowe – pod tym linkiem można zapoznać się z ofertą dla autorów. 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *