Repetytorium leksykalne z języka angielskiego

17 listopada 2016

angielski-repetytorium-leksykalne-anna-treger

Osoby przygotowujące się do matury i innych egzaminów z języka angielskiego z pewnością zainteresuje jedna z najnowszych pozycji wydawnictwa Edgard – “Repetytorium leksykalne“. Książka podzielona jest na 14 rozdziałów tematycznych (każdy podzielony na kilka podrozdziałów) odpowiadających wymaganiom dotyczącym matury, dzięki czemu umożliwia ona samodzielne przygotowanie do niej.

Tematyczny podział pozwala na usystematyzowanie słownictwa, a urozmaicone ćwiczenia takie jak m.in.:

  • krzyżówki,
  • odpowiedzi na pytania,
  • przypisywanie słówek do zdjęć,
  • ustawianie zdań dialogu w odpowiedniej kolejności,
  • ćwiczenia polegające na uzupełnianiu luk w tekście

sprawiają, że nauka jest przyjemna, a uczeń z każdym dniem ma styczność z zupełnie nowym materiałem.

Szczerze mówiąc żałuję, że maturę mam już za sobą, gdyż książka ta wydaje się być doskonałym materiałem do powtórki. Każdy z rozdziałów zawiera tekstów w formie dialogów lub artykułów, w których wyróżnione są najważniejsze słówka i zwroty. Uzupełnia je krótki słowniczek, a na końcu ćwiczenia pozwalające sprawdzić przyswojoną wiedzę. Warto nadmienić, że poziom zarówno słownictwa, jak i gramatyki w tekstach zamieszczonych w podręczniku, odpowiada poziomowi egzaminu FCE. Ponadto, w połowie książki i na jej zakończenie znajdziemy testy sprawdzające większą część materiału, a w załączniku płytę CD z godzinnymi nagraniami w wykonaniu native speakerów oraz wybranymi testami.

Książkę “Repetytorium leksykalne” polecam nie tylko maturzystom, ale także osobom mającym mały zasób słownictwa angielskiego czy też przygotowującym się do jakichkolwiek egzaminów z języka angielskiego.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *