Ruby on Rails (RoR 2.1). Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych

6 grudnia 2016

ruby-on-rails-ror

Ruby on Rails 2.1. dla tworzenie aplikacji internetowych

To jest książka, dzięki której poznasz nowoczesne technologie programistyczne. Po jej przeczytaniu będziesz wiedział jak zainstalować i skonfigurować Ruby on Rails (RoR), korzystać z frameworka Rails, łączyć aplikacje Ruby on Rails z bazą danych i je wdrażać.

Język Ruby został opracowany w Japonii, a kiedy w 2005 roku powstał framework Rails, technologia Ruby on Rails wykorzystywana do tworzenia witryn i aplikacji sieciowych, wkroczyła w świat Internetu i stanowi konkurenta popularnego języka PHP. Z omawianego podręcznika dowiesz się jak jest zbudowana aplikacja tworzona w Ruby on Rails, co to jest model MVC, a także na czym polega agile – programowanie adaptacyjne. Dzięki poznaniu elementów języka Ruby oraz mechanizmów Rails, będziesz w stanie stworzyć interfejs użytkownika dla aplikacji, implementować komunikację z bazą danych i wykorzystywać techniki programowania obiektowego.

Książka zawiera również wyjaśnienie mechanizmów testowania wbudowanych w Rails, omawia usuwanie błędów, łączenie kodu Ruby z JavaScript oraz wdrażanie aplikacji Ruby on Rails w środowisku produkcyjnym.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *